Oświęcim, dn. 19.03.2020r.

Informacja Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakresie obsługi stron w Oddziałach ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie uprzejmie informuje, iż związku z zagrożeniem epidemiologicznym i wskazaniem ograniczania kontaktów społecznych do minimum, od poniedziałku 16 marca 2020 r. zmienione zostają zasady przyjmowania stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych.
W trosce o zdrowie wszystkich oczekujących w kolejce do przyjęcia (często pośród nich znajdują się osoby, które właśnie wróciły z zagranicy) oraz pracowników Urzędu, regularna obsługa stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych została zawieszona do odwołania. Ewentualne przyjmowanie klientów będzie odbywało się jedynie w sytuacjach wyjątkowych, za uprzednim telefonicznym zgłoszeniem takiego zamiaru za pośrednictwem Infolinii (nr. telefonu 12 430 29 73).
Prosimy o dokonywanie takich zgłoszeń jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach.
Jednocześnie kontakt z Urzędem w sprawach dotyczących koordynacji świadczeń pozostaje niezmieniony:
- za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie głównej MUW w Krakowie
(https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/Form/Wp)
- za pośrednictwem Infolinii dla klientów - 12 430 29 73
Infolinia, w zwiększonej od poniedziałku 16.03.2020 r. obsadzie, jest czynna:
- w poniedziałki, w godzinach 9.00-16.30
- od wtorku do piątku, w godzinach: 7.30 – 15.00.
Można za jej pośrednictwem uzyskać informacje w zakresie: daty wpływu wniosku oraz statusu sprawy. Infolinia umożliwia uzyskanie informacji dla mieszkańców całej Małopolski – bez względu na to, czy sprawa prowadzona jest w Krakowie czy w Delegaturach w Tarnowie czy Nowym Sączu.