Oświęcim, dn. 25.03.2019r.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu wraz z Miastem Oświęcim przyłącza się do akcji ekologicznej Godzina dla Ziemi WWF.

Godzina dla Ziemi jest największą akcją ekologiczną na świecie i „polega na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę, w trosce o naszą Planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego”. Akcji współtowarzyszą działania ukierunkowane na rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.W bieżącym roku Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu” i opierać się będzie na edukacji, w ramach której wspólnie odkryjemy, że każdy z nas, zmieniając swoje nawyki, może przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na Ziemię.

 

Godzina dla Ziemi WWF wybije w tym roku w sobotę 30 marca o godz. 20.30.

W ramach Godziny dla Ziemi WWF będziemy zachęcać osoby, które wspieramy, naszych bliskich, znajomych do aktywnego udziału w akcji. Ponadto w Schronisku dla osób bezdomnych zorganizujemy zajęcia edukacyjne pod hasłem tegorocznej edycji Godziny dla Ziemi WWF „Nie niszczmy naszego domu”, mające na celu kształtowanie nawyków proekologicznych. Powyższe zajęcia uzupełnią dotychczasowe, prowadzone corocznie w ramach projektu socjalnego realizowanego w Schronisku.

Dołącz do nas. Wspólnie dbajmy o nasz dom – Ziemię.

Szczegóły akcji pod linkiem: https://nieniszczedomu.wwf.pl/